V tejto sekcii sa s vami radi podelíme o zaujímavé projekty, z ktorých sa môžete inšpirovať. Postupne budeme pridávať kuchyne, kúpeľne a mnohé iné fotografie aj videá s témou žula, mramor a kameň.

Prírodná kamenná dlažba

Kamenné dlažby

Kamenné dlažby majú výnimočné vlastnosti a pri ich správnej voľbe prekonávajú akýkoľvek umelý materiál a to často nielen vzhľadom ale aj priaznivou cenou.

Žiadny kus materiálu nieje rovnaký, preto je výsledok vždy jedinečný.

Väčšina z nižšie zobrazených materiálov je k dispozícii k okamžitému odberu skladom u nás.

Pozrieť celý príspevok

zulova doska

Naše práce

V tejto časti sa chceme podeliť s našimi prácami za posledné obdobie. Žiaľ, nie všetky sa nám podarilo nafotiť. Sľubujeme, že sa polepšíme a postupne pridáme ďalšie fotky úžasných prác zo žuly a mramoru :)

 

Pozrieť celý príspevok

drez montovany zo spodu

Drezy montovane z vrchu, alebo zo spodu?

Nedávno sme na našom blogu písali na tému o plánovaní praktickej kuchyne https://stone.sk/2017/03/07/dolezite-kroky-k-planovaniu-praktickej-kuchyne/

, dnes vám poradíme s drezom.

Dnešný svet kuchynských drezov nám ponúka už viac typov drezov ako v minulosti, najčastejšie sa však stretávame s dvoma typmi, a to s drezmi montovanými z vrchu a drezmi montovanými zo spodu žulovej pracovnej dosky.

Drezy montované zo spodu sa uplatňovali v kuchyňách zriedkavo, pretože spočiatku cenovo značne prevyšovali svojích predchodcov. V súčasnosti sú ceny oboch viac menej vyrovnané, a preto sa poďme bližšie pozrieť na ich porovnanie, výhody a nevýhody pri ich montáži.

Drezy montované z vrchu, takzvané naložené

klasické drezy s rámom okolo drezu vyčnievajúcim nad porch pracovnej dosky. Svojím dizajnom a účelom ponúkajú to, čo sa od nich očakáva. O niečo širší výber drezov a mierne nižšie ceny sú pre mnohých rozhodujúcimi faktormi. Snáď len malou prekážkou môže byť to, že údržba okolo vyčnievajúceho rámu je ťažšia, oproti drezom montovaným zo spodu.

Výhody – jednoduchá a menej nákladná montáž, širší výber drezov

Nevýhody – menej pracovnej plochy, horšia údržba pracovnej dosky v okolí drezu,

Drezy montované zo spodu

drezy,ktorých horizontálny rám drezu je montovaný zo spodu pracovnej dosky, preto rám nie je vidieť. Nepôsobí rušivo a svojím spôsobom montáže nám o pár centimetrov pridáva na pracovnej ploche. Veľkým plusom, ba dokonca často rozhodujúcim faktorom pri jeho výbere je fakt, že sa prípadné omrvinky zmätú z pracovnej dosky do drezu veľmi jednoducho. Pri tejto voľbe drezu máme možnosť dať  si vyrobiť odkvapovú plochu, alebo odkvapové drážky zafrézované do žulovej dosky , z ktorých voda potečie priamo do drezu. Komu sa vzhľad drážok alebo spádovej plochy nepáči, vie si v ponuke vybrať drez s odkvapovou plochou vo vnútri drezu.

Výhody – viac pracovnej plochy, jednoduchá údržba pracovnej dosky, nenarušuje vzhľad žulovej dosky, možnosť vytvorenia doplnkovej odkvapovej polochy/drážok

Nevýhody – nákladnejšia montáž

 

Novinkou na našom trhu su už pár rokov aj drezy montované do roviny, o nich snáď nabudúce.

 

Ponuka drezov od firmy Blanco http://www.blanco.sk/

 

Na fotkách nižššie sú spomínané drezy na našich najnovších realizáciách.

Pozrieť celý príspevok

polodrahokam 3

Polodrahokam

V tejto časti máme možnosť potešiť sa pohľadom na jedinečné kúsky z polodrahokamov. Tieto vzácne kamene dodávajú eleganciu tradičným aj moderným dizajnom. Polodrahokamy majú jedny z najkrajších textúr a ich nádherné zložité detaily sa nepodobju žiadnemu inému kameňu. .

Pozrieť celý príspevok

wild agate black

Interiér, alebo sen?

Aj v tejto časti sa s vami chceme podeliť o nádherné inšpirácie pre vašu kuchyňu, kúpeľňu, schody alebo komerčné priestory. Mramor, žula, alebo kremenec dokáže premeniť vás sen na skutočnosť.

Pozrieť celý príspevok

keramicke barn umyvadlo

Umývadla a kameň

Hľadáte nové umývadlo do kuchyne alebo kúpeľne? Na trhu je niekoľko druhov umývadiel ako napríklad granitové, porcelánové, nerezové a sklenené alebo dokonca Vám vieme vyrobiť na mieru umývadlo zo žuly alebo mramoru. Všetky spomínané umývadla sa pekne vynímajú v kombinácii so žulovými alebo mramorovými doskami či obkladom interiéru. Ponúkame Vám hneď niekoľko inšpirácií v rôznych prevedeniach.

Pozrieť celý príspevok

steel-gray-biela-kuchyna

Sivý trend

Radi by sme vám dali do pozornosti materiál, ktorý dnes udáva trend hlavne v modernej architektúre. Materiál Steel Grey pôvodom z Indie, je ľahko identifikovateĺný svojou oceĺovo-sivou farbou hrubozrnnej štruktúry na tmavo-šedom, až čiernom pozadí. Je vhodná do interiéru aj exteriéru. Žula Steel Grey vyzerá najelegantnejšie s lesklým povrchom, ale očarí aj pri úprave seténového povrchu, ktorý sa podobá na povrch kože.

 

Pozrieť celý príspevok

mramor

Žula, mramor a kameň z celého sveta

Aby sme mohli čo najrýchlejšie reagovať na požiadavky našich zákazníkov, tak sme sa aj tento rok vybrali na poprednú svetovú výstavu do Talianska, kde sme mali možnosť vidieť rad zaujímavých materiálov a produktov pre kamenársky priemysel.

Pozrieť celý príspevok